Poštovani,
    imam pitanje za onkologa u porodici već imam obolele od raka dojke, majka mi je umrla od toga, primetila sam da mi je jedna dojka nekada malo kao naduvena i iskoči jedna žila po njoj, mora li to biti znak da imam rak ili može biti i od naprezanja, pošto radim težak, fizički posao, peglam, i to što sam opisala dešava mi se na desnoj dojci u kojoj drzim peglu, ta mi ruka često i trne, mislim da je to i zbog toga što 8h podižem pegli koja ima skoro 2kg. Znam da treba da odem lekaru ali me je iskreno strah i potrebno mi je i malo ohrabrenja da ovo što mi se dešava sa telom ne mora da znači da imam rak
    unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovana Jasmina,
      pojava žile, naravno, nije znak pojave malignoma. Živite u bezpotrebnom strahu. Pošto je majka imala karcinom vi možete ići jednom godišnje na uz preglede dojke i to vam je dovoljna preventiva. Ne brinite, ne dobijaju svi potomci karcinome.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić

Komentari na pitanje: #29461

    • Dincic Biljana 22. 03. 2016.

      Vec duže vremena imam iscedak u obe dojke koji je zelen crn vodenast i beo. Desna dojka me ne boli a leva me mnogo boli. Bila sam na ultrazvuku pronašli mi na obe dojke ciste. Kontrola mi je tek za 6 meseca a bol ne prestaje pa čak i kad koristim tablete za bolove. Ništa mi nije dato od terapije. Molim vas da mi objasnite šta je. Unapred hvala