Poštovani,
    Imam 43 god. i pre nekoliko dana sam po savetu lekara uradila mamografiju jer 6 god. unazad na ultrazvuku su primećene manje ciste na dojkama pogotovo na desnoj. Tkivo dojki je fibrocistično. Pregled je za mene bio bolan, a prilikom snimanja desne dojke pojavio se braon žućkasti iscedak. Jako sam se uplašila i pitam se šta može da bude tome uzrok. Rezultat mamografije je u redu, ali mene brine iscedak iz dojke koji se pojavio. Savetovano mi je da se obratim na patologiju radi daljih analiza. Da li se radi o nekoj upali ili nešto ozbiljnije?
    Hvala

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovana Marija,
      nemojte brinuti pogotovo ako je nalaz mamografije bio uredan. Ako se iscedak i dalje održava uradite mikrobiološke i citološke analize sekreta i sve će dileme biti razjašnjenje. Smatram da je promena benigne prirode.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić