Poštovani doktore,
    imam veliki problem sa ranom na ljevoj nozi kod čuknja zbog proširenih vena. Prije četiri god sam se malo udario i otvorila se rana, to je sve zaraslo i ostala je crvena fleka. Pošto sam svaki dan na nogama tj. poslu to crvenilo se proširilo i rana se ponovo otvorila i imam bolove na tom mjestu tj na toj rani. Ako ikako možete da mi date savjet za to, koju terapiju da to saniram. Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovani Dušane,
      za vas je idealna terapija primena višeslojne kompresivne bandaže sa tubulkusom (elastičnom čarapom) koja ce sigurno dovesti do saniranja rane. Nakon zarastanja potrebno je da nosite čarape jos najmanje 2-3 godine neprekidno ili će se rana ponovo otvoriti i neće se više zatvarati. Potrebno je uraditi dopler pregled vena. Uzimajte i tbl phlebodia 1x1 i previjanje na 2 dan. Ako ste u blizini Niša javite se na pregled ili dr Živiću ili meni od 1 juna. Ukoliko ste u Beogradu javite se dr Mariji u Zemunu na br telefona 064 842 0903.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić