Poštovani,
    Pre par meseci su mi na redovnoj kontroli ultrazvuka dojki otkrili promenu na levoj dojci koja se nije mogla opipati jer je "bežala pod prstima i oštetila se kao mala vrećica zrnevlja". Doktor je bio gotovo siguran da je reč o dobroćudnoj promeni, prečnika oko 2.8 mm, jasno ograničena i da je reč o fibroadenomu. Odmah sam potražila još jedno mišljenje (dr. A. Golubović, sr. Kamenica) koji je potvrdio isto i zakazao kontrolu za 3-4 meseca. Napominjem da sam uradila i mamograf koja je po njihovim rečima dobar, tj. da ne pokazuje ništa. Krvna slika je odlična, snimak pluća u redu, hormoni takođe, pazušne jame čiste. Napominjem da sam dojila iz te dojke 3 godine (dva deteta jedno za drugim), da mi je dijagnostifikovana sarkoidoza pre godinu dana a pre 4 godine totalno uklonjena štitna žlezda i od onda sam na sintetičkim hormonima. Lekari kažu da je moguće da fibrinom potiče od sarkoidoze koja se brzo povukla. Idem na redovne komtrole, papa test na 6 meseci. Molim za Vaše mišljenje, da li da hiruški uklonim promenu ili je i dalje pratim. Mali bol osetim jedino u dane neposredno pred ciklus. Dobro se osećam, jedino sam dobila u poslednjih 2-3 god. 10-tak kilograma.
    Molim za vaše mišljenje, šta dalje. Srdačan pozdrav,

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovana Lidija,
      U potpunosti se slažem sa kolegama i mislim da nemate razloga za brigu. Radi se o benignoj promeni veličine 2.8 mm te je treba samo redovno pratiti uz pregledom.
      Ass dr med sc Dragan Milić