Postovani Dr.Milicu,  obracam Vam se za pomoc.Imam 49 godina,iz Beograda sam,radim kao  automehanicar.Prvi put sam se obratio doktoru pre dve godine zbog bola u  desnom kolenu koji se javljao pri cucnju.Sada se bol ponovo javio,uradio  sam MR i dobio dijagnozu:gonartroza,patelofemoralna artroza desnog  kolena,degenerativne promene na oba meniskusa.Predlozena mi je fizikalna  terapija uz primenu ORTO VISC injekcija(3).Zanima me da li mi one mogu  pomoci na duge staze tj.da me spasu operacije(sto je zadnja solucija).  Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 03. 02. 2008.
    • Ortoped vam je propisao pocetnu najbolju terapiju. Moguce je da uz  korekciju vaseg ponasanja (redukcija telesne tezine, manje opterecenja  ekstremiteta pogotovo tezih fizickih aktivnosti ..) i sa korektno  sprovedenim fizikalnim tretmanom dodje do bitnog i dugotrajnog  poboljsanja. Naravno da operaciju kao krajnju opciju ne mozemo iskljuciti.   ass dr med sc Dragan Milic