Poštovani,
    Dva puta su mi snimali dopler krvnih sudova donjih ekstremiteta i oba snimka su bila ista na zahtev jednog od doktora urađen je dopler krvnih sudova ali ne kao predhodna dva puta već nešto sasvim površno koji pregled je trajao oko 4-5 minuta dok su ostali pregledi trajali 20-35 minuta. Na prva dva urađena doplera je umanjen protok krvi za 25% na određenim mestina sa stenovima u arterijama, dok su vene da ne kažem odlične. Da li magnetnom rezonancom može da se snime svi krvni sudovi od glave do pete? I kakve rezultate daje magnetna rezonanca? Jer nisam spreman da podnosim po ko zna koji put invazivne metode u preponama. Šta mislite o lečenju kiseonikom u baro komori?
    Unapred hvala na savetima.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovani Vukadine,
      Msct je dobra metoda za prikazivanje obolelih krvnih sudova i njome se mogu videti promene na svim glavnim arterijama. Što se tiče baro-komore, ona ima mesto u lečenju bolesnika sa ishemijom tkiva, ali ipak efekat je prolazan jer ova metoda ne dovodi do smanjivanja ateroskleroze.
      Ass dr med sc Dragan Milić