Poštovani,
    Imam žlezdu ispod pazuha i sa jedne i sa druge strane. Otišla sam kod onkologa, i on je rekao da su žlezde jedva opipljive i da nisu povezane sa fibroadenomom, jer da je u pitanju neka metastaza, bile bi nepomične, tj. učaurene i tvrde, a moje su mekane i pomeraju se i ne rastu. U Decembru sam radila uz dojki i pri kontroli fibroadenoma su konstatovali " diskretnu progresiju rasta", tako da dr. koji vodi računa o mom fibroadenomu ne planira operaciju pre trudnoće. A moj onkolog je inače opšti hirurg, tačnije šef odseka hirurgije. Hoćete da kažete da je fibroadenom možda maligno alterisao i dao metastaze u limfne čvorove? Da je tako zar ne bi bilo i nekih promena na dojci? Veoma sam zabrinuta! Ne znam kako da dođem do te biopsije, jer i hematolog i onkolog koji su me pregledali smatraju da to nije potrebno i na neki način ne žele da me upute. Da li biopsija može privatno da se uradi?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana Gorana,
      I ja smatram da su promene benigne prirode i da intervencija nije potrebna već samo praćenje. Ne znam da li biopsiju dojke možete da uradite privatno. Raspitajte se kod privatnih hirurških ordinacija.
      Ass dr med sc Dragan Milić