Poštovani,
    Po drugi put Vam pišem pošto se Vaš odgovor izgubio. Naime, posle hirurškog odstranjenja vena na obema potkolenicama rečeno mi je da nosim kompresivne čarape 5 nedelja a da šestu nedelju počnem sa odvikavanjem. Reč je o čarapama mediven struva 23. Pošto se bliži šesta nedelja, a moj hirurg je na putu, interesuje me kako da izvedem odvikavanje, da li smem naglo da skinem čarape ili to ide postepeno. Molim Vas recite mi kako.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana Ermira,
      Čarape možete skinuti odmah. Ukoliko primetite da Vam noge natiču ili da imate grčeve u nogama, pogotovu noću, nastavite da nosite elastične čarape.
      Ass dr med sc Dragan Milić