Poštovani,
    imam pitanje u vezi moje sestre. Rođene smo u 7. mesecu trudnoće (u pitanju je blizanačka trudnoća). Još u prvim mesecima života dijagnostifikovana nam je distrofija mišića. Često smo bolovale od gripa i čak dva puta od upale pluća. Moja sestra je tokom dve-tri godine naglo drastično izgubila na težini, zbog nedostatka apetita. Nije pušač, niti pije alkohol. Pre neki dan rekli su da je malokrvna. Trenutno se nalazi u bolnici, na intenzivnoj nezi, gde joj aparati pomažu da diše, jer ne može sama ni na tren da diše. Zbog krive kičme izazvane dugogodišnjim sedenjem, polozaj srca i pluća je nesto izmenjeni. Lekari kažu da su mišići pluća nerazvijeni zbog distrofije i da će, ukoliko ne bude kroz par dana samostalno disala, morati da joj ugrade nekakvu mašinu za pomoć pri disanju. Koje oboljene može biti i kako funkcioniše ta mašina?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 04. 2009.
    • Poštovana Katarina,
      pitanje nije iz domena hirurgije vec pneumoftiziologije te vas molim da pitanje postavite prof Rančiću na istom ovom sajtu.
      Ass dr med sc Dragan Milić