Poštovani,
    interesuje me šta se desi kad žučna kesa pukne a ne ode se lekaru ili ne uradi hiruška intervencija koje su posledice i može li se umrijeti kad se to desi.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 04. 2009.
    • Poštovani Mišo,
      kada dođe do pucanja žučne kese dolazi do pojave akutnog abdomena (zapaljenje trbušne maramice) zbog izliva sadržaja žučne kese u trbušnu duplju. Stanje je dramatično i može dovesti do smrti.
      Ass dr med sc Dragan Milić

Komentari na pitanje: #27224

    • Postovani doktore jasam operisao zucnu kesu klasicnom operacijom, imaosam dva drena jedan su izvadili 3 dan drugi dren je stajao 1 mesec kad ga je doktor izvadio pocelo da curu zuc iz trbuha ali posle je prestalo, dali moze da ima neke posledice u untrasnjim organima ako je malo ostslo zuc u stomaku, puno hvala ako mozete da odgovorite