Poštovani doktore,
    molim Vas da mi odgovorite i hvala u napred. Imam 18 god. i primetio sam da mi je leva bradavica veća od desne, takođe mogu i da napipam nekakvu kvrgu, to jest nešto tvrdo, dok je desna normalna (ravna sa kožom i nista ne može da se napipa)! Na ovoj levoj to što mogu da napipam je širinom cele bradavice i kao da je pločasto! Zanima me da li je to deo razvijanja tela ili nešto ozbiljnije?
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 26. 04. 2009.
    • Poštovani Tino,
      potrebno je obaviti uz i klinički pregled dojki kako bi se tačno utvrdilo o čemu je reč. Verovatno se radi o hormonalno izazvanom bujanju tkiva. Ovo stanje se naziva ginekomastija i potrebno je utvrditi razlog njenog pojavljivanja. Uglavnom je benigne prirode a u slučaju nedoumice radi se biopsija tkiva i ph verifikacija što uklanja sve dileme.
      Ass dr med sc Dragan Milić