Poštovani,
    Dečak ima 2 god. i 4 meseca. Pre navršene prve godine pojavila mu se kila u predelu testisa, koja je do prvog rođendana nestala. Sada se ponovo pojavila. Da li kod ovakvih kila može doći do uklještenja? Pročitali smo negde na internetu (ali se nažalost ne možemo setiti gde) da je u ovakvim slučajevima moguće spontano povlačenje do treće godine i da se do tada može sačekati sa operacijom. Šta vi o tome mislite?
    Hvala.

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovana Slađana,
      Teško je bilo šta reći bez kliničkog pregleda. Savetujem Vam da se ipak javite dečjem hirurgu na pregled kako bi procenio o kojoj se kili radi i da li je ili nije potrebno hirurško lečenje.
      Ass. dr. med. sc. Dragan Milić