Draga doktorka,
    Juče me je majka pretukla i svađale smo se i mene je počelo da hvata gušenje 5 minuta posle toga. Vrat mi se naduo sve od ispod ušiju preko vrata do grudi. Kada stisne te delove prst mi utanja i boli me. Bolu me i krajnici. Teško mi je da gutam, pri dubokim udisajima me zaboli grudni koš. Pretpostavljam da to ima veze sa tireoidnom žlezdom i da je natekla. Hvala i odgovorite što pre moguće. Milica, 18
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovana Milice,
      Verovatno je u pitanju neki hematom ili reakcija na stres. Savetujem Vam da mirujete i verovatno će brzo doći do povlačenja simptoma. Sigurno nije ništa sa štitnom žlezdom i krajnicima.
      Ass. dr. med. sc. Dragan Milić