Poštovani,
    Pre 10 godina sam operisala slepo crevo. Od pre 2 godine imam velike bolove u predelu ispod pupka. Radila sam laparaskopiju i utvrđeno mi je da imam priraslice. Hirurg mi je rekao da nikada se ne operiše čovek samo zbog toga, a i da će se u svakom slucaju priraslice vratiti veoma brzo i da neće da me operiše, iako mi je to preporučio ginekolog. Da li je tačno ono što mi je rekao ginekolog ili hirurg?
    Veliko hvala.

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovana Ana,
      Ja podržavam stav hirurga da se zbog priraslica koje ne daju kliničke simptome radi operacija. Svaka operacija nosi rizik sa sobom i treba je raditi samo kada postoji jaka indikacija. Često se posle nove operacije javljaju nove priraslice i ne postoji način da budemo sigurni da se one neće ponovo javiti.
      Ass. dr. med. sc. Dragan Milić