Postovani, Obracam Vam se jer sam na televiziji videla da se tzv. podvezivanje zeludca silikonskim trakama ( tzv. svedska metoda ) uspesno izvodi na Niskoj klinici i to vec kod 10 pacijenata. Ja sam to gledala na Discovery kanalu jos pre nekoliko godina i drago mi je da se to sada radi i kod nas. Moje pitanje Vama je da li je moguce da se operacija izvrsi i na nekim drugim pacijentima koji nisu patoloski gojazni - konkretno na meni. Ja imam visak kilograma ali nisam "patoloski gojazna". U drugim zemljama Evrope se ta operacija poput ostalih estetskih zavata vrsi i kod drugih osoba, naravno placa se za to. Moja kilaza oscilira + - 15 kilograma - sto slozicete se, takodje nije zdravo.

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Postovana Violeta,
      Stav nase kuce je da se metoda izvodi kod ekstremno gojaznih osoba jer je ova metoda pokazala najbolje rezultate upravo kod ovih ljudi. Ipak savetujem Vam da se javite nasem direktoru dr Veroljubu Pejcicu na pregled (Hirurska Klinika KC Nis) . Dr Pejcic je svakako najpozvaniji da proceni da li ste Vi za ovu intervenciju ili ne. Mozete ga naci gotovo svakog dana na nasoj Klinici.
      S postovanjem,
      Ass Dr Med sc Dragan Milic