Poštovani,
    pišem Vam drugi put u nadi da ćete mi odgovoriti, makar me uputili kom lekaru da se obratim za pomoć. Moja ćerka kojoj je sada 17 godina već 3-4 godine unazad ima povremeno jake bolove u stomaku. U 13. je operisala slepo crevo, posle operacije je rana zagnojila, otvorila se i posle dužeg lečenja ponovo ušivena. Posle nekog vremena počinju bolovi. Hirurg koji je gledao ultrazvučno rekao je da je to posledica anestezije i povezao je bol sa crevima. Dao je samo da pije lekove za bolove. Bolovi su se intezivirali, pa sam je odvela kod ginekologa. Imala je ciste na jajniku. Uzimala je kontraceptivno sredstvo jasmin i posle nekog vremena kada je problem sa jajnicima rešen, a bolovi nisu prestajali išli smo i kod ginekologa na institut za majku i dete gde je potvrđeno da je sa te strane sve u redu i da uzrok bola tražimo na drugom mestu. Posle ponovnih pregleda kod dečijeg lekara konstatovane su priraslice u predelu operisanog slepog creva, koje se mogu opipati ručnim pregledom, i rečeno nam je da će je taj bol doživotno pratiti i da ne postoji nikakav lek sem tableta protiv bolova. Inače, bolovi se javljaju iznenada i veoma su jakog intenziteta pa ni jedan lek koji je pila protiv bolova maltene nema nikakvog efekta. Interesuje me da li možete da me uputite šta da preduzmemo dalje jer ne mogu da prihvatim da mi se dete ovako muči celog zivota.
    Unapred zavalna
    Stanković Suzana iz Kruševca

    Odgovoreno: 11. 04. 2009.
    • Poštovana Suzana,
      Već ste učinili sve što je bilo moguće oko postavljanja dijagnoze. I ja se slažem da ne postoji čarobna tableta koja će rešiti problem. Ukoliko su sve pretrage normalne moguće je da do bolova dolazi zbog tih adhezija ali to se ne može sa sigurnošću tvrditi. Mišljenja sam da će ovi bolovi ipak vremenom prestati i da neće trajati doživotno kao što su kolege rekle. Devojčica je u biološkom smislu još uvek u razvoju i smatram da će sa formiranjem tela doći do stabilizacije stanja.
      ass dr med sc Dragan J Milić