KOLIKO DUGO TRAJE OTOK POSLE OPERACIJE PERFORATORA I EKSTIRPACIJE VENAE SAFENE MAGNAE?

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Postovani Nenade,
      Posle operacije vena nogu mogu se javiti krvni podlivi (hematomi) koji nestaju nakon desetak dana. Otok noge sa izrazenom asimetrijom moze biti znak postoperativne komplikacije (limfedem zbog podvezivanja veceg limfnog suda ili tromboza duboke vene) pa Vam savetujem da uradite kontrolni Color Duplex Scan (dopler) pregled vena nogu i D-dimer. U svakom slucaju savetujem Vam da nosite kompresivne carape (natkolenice) i da uzimate aspirin dok ne uradite ova ispitivanja. Ako je u pitanju postoperativni limfedem mozete ocekivati poboljsanje nakon nekoliko meseci.
      S postovanjem
      Ass dr med sc Dragan Milic

Komentari na pitanje: #264

    • Operisala sam desnu nogu,odnosno vene i to prošle godine ali sada me ta noga malo zateže i boli pa vas pitam da li je to normalno?

    • Sad sam operisala vene kombinacija  lasera i miniglebektomije. Jedna noga je ok, a druga pojavio se bas veliki hematom koji svaki dan dreniraju, zaseku i stiskaju kako bi se izbacili koagulumi. Prekinuli su mi fraxiparin.Ne znam zasto se ovo desi, je l zbog fraxiparina? A i ranije sam imala nus pojave od xarelto kao krvarenje obilno bas za vreme ciklusa. Je l imao neko iskustvo sa hematomom nakon operacija vene do te mere sa treba drenaza?

    • Operisao sam vene desne noge dva puta stalno mi otice ta noga nosim i carapu

    • Hatmira Selmanovic 17. 04. 2018.

      Dobar dan. U trudnoci mi se pojavila prosirena vena, za 8 godina se dosta ptosirila, imam zakazanu operaciju izvalcenja vena 27 aprila. Zanima me kakva je to operacija i koliko traje oporavak, jel ima neke posledice? Planiram jos jednu trudnocu pa da li ce se opet pojaviti? Hvala unapred☺

    • Operisao sam venu prije pet dana još uvijek imam strašan bol kad ustajem u donjem dijelu kod stopala

    • nenad petrovic 15. 02. 2012.

      Dobar dan. Ja sam nenad imam 21 god. 11. 02. 2012 god sam operisao vene na levoj nozi proslo je cetiri dana od operacije bolovi polako nestaju. Pa me sad zanima imam dosta podliva to sam video juce, kada sam bio na previjanju, i dosta mi je natecena noga i po malo modra kod prstiju. Zavoz je previse stegnut. Sad me zanima da li je to sve ok ili ne i da li to tako treba? Xvala unapred.