Imam 32 godine i probleme sa venama od svoje 15-te. Dva puta sam operisala venu na desnoj nozi, jednom neuspesno u vojnoj bolnici u Nisu, drugi put u Klinickom centru u Beogradu i od tada (1994) se na desnoj nozi nisu ponovo pojavile prosirene vene. Sada je problem na levoj nozi, vene se vec dosta prosirila i mi dosta smeta jer stalno osecam tezinu i bol u nozi. Molim Vas da mi preporucite sta je najbolje da uradim i gde i kome da se obratim. Cula sam da postoje neke inekcije i interesuje me koliko su efikasne.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Draga Marija,
      Recidivi (ponovno javljanje prosirenuh vena noge nakon operacije) nije retka pojava. Na zalost obicno se javi zbog prebrze indikacije i neadekvatno izvedene operacije. Na zalost nakon pojave recidiva teze je resiti problem. Sklerozacija (injekcije) je dobra metoda u nekim slucajevima. Na zalost u Srbiji se koristi za ovu proceduru aetoxysclerol koji je absolutno ZABRANJEN u zemljama Zapadne Evrope, pa Vam ovu metodu u nasoj zemlji ne preporucujem. Javite se na pregled ili kod Dr Zivica ili kod mene (ambulanta radi utorkom i petkom od 13h-vaskularna ambulanta Hirurska Klinika KC Nis)
      S postovanjem,
      Ass Dr Med sc Dragan Milic