Postovani , jako me interesuje da li je u nasoj zemlji moguca operacija  zeludca ?!?,mislim na odstranjnje njegovog dela jer je izgleda kod mene  slucaj da u njega moze stati sta god pojedm ,nazalost.Cula sam da su  cini mi se prosle godine u Nisu jendoj devojci to uradili pa me cisto  interesuje taj ishod, a ujedno i koji su to uslovi kome se  obratiti.Hvala unapred

    Odgovoreno: 21. 01. 2008.

    • Postoje operacije koje imaju za cilj smanjenje unosa hrane. Jedna od njih  je i primena posebne trake koja se stavi oko zeludca sa ciljem da se  smanji njegov volumen. U Nisu se ovom problematikom bavi dr Veroljub  Pejcic. U svakom slucaju ove operacije nisu bezopasne pa je neophodna  adekvatna preoperativna priprema i procena drugih strucnjaka takodje  (nutricionista, psiholog, endokrinolog, hirurg....).  Javite se dr Pejcicu na pregled i tu cete dobiti sva obavestenja u vezi sa  operacijom.