Moj brat je u Pančevu operisan, dijagnoza je bila : Tu pankreatis-Iktrus. Hydrops vesicae felleae.
    Urađena mu je, Laparatomija subcostalis dex. Choleczstectomia anterograda. T drainage.Drainage spatil subhepatici. Posle četrnaest dana prebačen je na prvu hiruršku u Beogradu i tamo je urađena operacija. St. post choledochotomiam et T drainage pp Neo d. choledochi s. capitis pankreatis Ikterus e obstructionem. C 25.0. Operativni tok je prošao uredno kao i postopertivni tok. Predlaže se da se uradi ct-abdomena za dva i po meseca pa onda ako je moguće radikalna operacija. Pacijent nema nikakvu terapiju. Zanima nas da li će moći i koliko dugo da živi odnosno da li je postojeća dijagnoza optimisticna?
    Hvala unapred.
    ps. operacija je urađena 18.03.2009.godine

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovani Alile,
      Na žalost moram da Vam kažem da je dijagnoza dosta teška i da je prognoza veoma loša. Operaciju, kada je tumorom zahvaćen pankreas nekada čak nije moguće ni izvesti. Nada uvek postoji ali ipak moram da Vam kažem da se u najvećem broju slučajeva bolest završava smrtnim ishodom.
      ass dr med sc Dragan Milić