Poštovani, mom bratu su nađeni polipi na glasnim žicama.
    Molim Vas za savet : operacija-da ili ne, ili neka druga vrsta lečenja?
    On ima 45 godina.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovana Dušice,
      Javite se otorinolaringologu na pregled jer će on najbolje proceniti stanje bolesti kod Vašeg brata. Ja sam uvek za opciju da se polipi na glasnim zicama operišu kako ne bi došlo do njihove maligne alteracije.
      ass dr med sc Dragan Milić

Komentari na pitanje: #24805

    • Polip na glasni zicama. Postovani. . . Vec 5-6 meseci imam promuklost, koja je u pocetku bila zanemarljiva, mislio sam da je neka manja upala grla. Problem je prisutan bio. Uradio sam briseve mikoloski i bakterioloski grla, rezultati su negativni. Danas sam se javio lekaru orl, koji je na osnovu pregleda konstatovaoč polypus plicae vocalis et laryngis j381 povremena promuklost. Indirektno la-sc tvorevina na prednjoj trecini glasnice. Terapijač tabl. Aerus 1*1 10 dana pastile isla mints 4* dnevno otapati u ustima drag. Hymoral f 3*2 pre jela brufen 400mg, 2*400mg. I da uradim test na alergiju. . . . Sta da radim, uplasen sam, jel da pijem ove lekove i terapiju ili da odstranim sto pre polip hiruski,. Ili da se javim travarima koji otklanjaju polip cajevima. . . . . Kako mi vi savetujete, zabrinut sam. . . . . Da se ne pogorsa ili da se ponovo vrati posle intervencije. . . . .