Poštovanje.
    Pre tri godine sam išla na ultrazvuk vena. Imam proširene vene na levoj butini i zahvatilo je celu nogu, pa sam išla da proverim da li možda treba da se uradi hiruška inervencija. Rečeno mi je da je protok krvi dobar i da preporučuju da ne diram, jedino ako želim zbog estetike. Skoro sam u novinama pročitala da postoji intrvencija pod nazivom..."endovenska laserska ablacija", pa me zanima gde se ona obavlja, treba li uputa za to i koliko košta? Tako nešto bi i najvise odgovaralo zbog mog posla koji ne trpi previše odmora.
    Hvala unapred na Vašem trudu.

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovana Slađana, Endovenska termalna ablacija se radi kod bolesnika koji imaju insuficijentno ušće velike safenske vene. Znam da kolege u Kragujevcu rade operaciju radiofrekventnom ablacijom (Closure fast). Preporučujem Vam da porazmislite i o hemijskoj ablaciji vene koja se radi sa posebnom penom koja se ubacuje u venu i koja vremenom dovodi do njenog uništenja.
      ass dr med sc Dragan Milić