Pišem po drugi put. Živim u Danskoj i u toku trudnoće sam dobila dvt, ili tromb po našem. Pijem tablete marevan,  toliko se plašim da ne dobijem plućnu emboliju, pa Vas molim za neki savet. Da li bi bilo bolje da dođem u našu krasnu Srbiju da nađem neki lijek?
    Danas sam radila taj inr i bio 3,5.
    Hvala unaprijed.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovana Fatmira, Nemojte se plašiti plućne embolije jer ste sa ovim lekom potpuno sigurni. Tromboza dubokih vena se često javlja i nije retka ni kod trudnica i porodilja. Svuda u svetu terapija je ista: Warfarin prema šemi koja zavisi od vrednosti INR. INR treba da bude između 2 i 3 jer tada daje potpunu zaštitu od plućne embolije a ne postoji veliki rizik od krvarenja. Imate dobru terapiju. Trebate da nosite tokom dana elastične čarape koje imaju kompresiju klase 2 (20-30mm Hg) kako biste sprečili pojavu posttrombotskog sindroma i oticanje nogu.
      ass dr med sc Dragan Milić