Poštovani moje pitanje je u vezi sa trbušnom kilom koju sam dobila u šestom mesecu trudnoće. Ona se nalazi u gornjem delu abdomena. Rečeno mi je da će da se povuče posle porođaja, to je bilo pre dve godine ali nije se povukla.
    Molim Vas da mi malo opširnije objasnite šta je to kila i kako se leči?

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovana Stanislava, Kila nastaje kada dođe do slabosti muskulature prednjeg trbušnog zida često nakon nekog napora a nekada i tokom trudnoće, kao kod Vas, zbog povećanja intraabdominalnog pritiska. Kroz takav defekt mogu u kilnu kesu da pređu trbušni organi, najčešće creva, što nekada može biti i opasno (ako dođe do njihovog uklještenja). Jedini vid lečenja kile je operativni zahvat. Operacija je veoma jednostavna i sastoji se u korekciji ovog defekta.
      ass dr med sc Dragan Milic