Ustanovljena mi je upala slepog creva, dobila sam Palitrex 500mg, mirovanje, dijeta, ali i posle 3 dana bol na dodir se nastavlja.
    Da li je to normalno i zbog čega nastaje upala?

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovana Mirjana,
      Klasična upala slepog creva ide sa povećanjem broja leukocita (preko 10 ), razlikom u rektalnoj i aksilarnoj temperaturi većoj od 1 stepena i bolnom osetljivošću na palpaciju u predelu desno od pupka. U ovom slučaju potrebno je uraditi operativni zahvat. Postoje i stanja koja mogu potsećati na upalu slepog creva ali ona ne zahtevaju operativni tretman. Ne možemo definisati razlog nastanka upale slepog creva ali u svakom slučaju ona nije povezana sa hranom ili fizičkom aktivnošću. Uzimajte dovoljno tečnosti a ukoliko se bolovi pojačavaju obavezno se javite hirurgu.
      ass dr med sc Dragan Milić

Komentari na pitanje: #24627