Poštovanje,
    koliko dugo može da se pije Phlebodia?
    Čuo sam da se posle izvesnog vremena pravi pauza.

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovani Dušane,
      U pitanju je diosminski preparat koji se dobija iz kore pomorandže. Deluje samo na zid vene. Mi nasšm bolesnicima savetujemo da Phlebodiju uzimaju neprekidno, naravno tamo gde postoji indikacija (hronična venska insuficijencija, venski ulkusi, proširene vene koje su praćene simptomima).
      ass dr med sc Dragan Milic

Komentari na pitanje: #24509

    • Imam proširenu venu na desnoj nozi i na tri mesta malo veći čvorić.Dobila sam Flebodiju i Cardioirin da pijem 3 meseca, neku kremu da mažem ali uveče kad mirujem imam baš jake bolove u nozi. Šta raditi?

    • Poštovani bio sam kod gastroenterologa i ustanovio je pre mesec dana da imam upalu unutrašnjih hemoroida i prepisao mi je da pijem flebodiu 2 meseca do kontrole.Pa me interesuje hoće li u određenom vremenskom periodu doći do poboljšanja kod hemoroida?

    • Postovanje, doktore Miliću. Hteo sam pitati s obzirom da su mi se otvorile zive rane na nozi, a bolovao sam od tromboflebitisa, doktor Slobodan Krapovic Budve mi je prepisao razne lekove, kao npr. Detralex od 500, ciprocinal od 500 i cardiopirin od 75mg. I pored te terapije rana slabo zarasta. Da li po vasem misljenje bolje izbaciti detralex i koristiti flebodiju i umesto cardiopirina koristiti farin i raditi uredno inr. ? Hvala vam unapred