Imam 35g patim od prosirenih vena imam bolove u nogama uzrok je dugotrajno stajanje.Doktori su me savetovali da ih operisem imate li neki drugi savet kako da resim moj problem

    Odgovoreno: 22. 03. 2009.
    • Postovani Marjane, Vene se mogu konzervativno leciti nosenjem elasticnih carapa dokoleniac koje imaju pritisak klase 2 (20-25 mm Hg). Carape se nose tokom dana narocito tokom dugog sedenja ili stajanja i treba da se skidaju nocu pred spavanje. Takodje uzimajte i venotonik kao sto je Phlebodia na primer (jedna tableta dnevno). Mazite noge kremama ujutru i uvece pred spavanje (Lioton krema na primer). Oseticete boljitak relativno brzo. Ipak ukoliko dopler pregled pokaze da postoji insuficijencija usca glavne vene (safene) potrebno je izvrsiti operaciju. ass dr med sc Dragan Milic