Moj otac ima 74 godine. Boluje od dijabetesa. Pre tri dana, rađen je dopler pri čemu je utvrđeno   da nema protoka krvi u donjem delu noge, bliže stopalu, leve noge. Pocrveneli su mu prsti i stopalo (nisu modri). U bolnici je  i prima intravenozno Trental. Hirurg mi je rekao da sumnja da će mom ocu biti bolje i da će najverovatnije morati da mu izvrše amputaciju. Smatra, takođe, da je rizično ugrađivati baj pas. Da li zaista ne postoji nikakav drugi način da mu se spase i život i noga? Unapred Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Poštovana Milice
      Verujem da je kolega napravio adekvatnu procenu. Ako su promene samo na nivou potkolenih arterija onda je zaista veoma teško uraditi bilo šta osim, u slucaju progresije bolesti, amputaciju noge. Pametno bi bilo i da se uradi arteriografija kako bi se videlo stanje magistralnih krvnih sudova. ass dr med sc Dragan Milić