Poštovani,
    pre par dana sam poslala pitanje ali nije stigla potvrda da je prosleđeno kao ni odgovor..zato pišem opet. Imam 27 godina.  Pre par dana,  na desnoj strani donjih rebara primetila sam nešto poput žlezde, malo bolno na dodir. Veličine je do 2 cm. Nisam se udarila i na koži nema promena. Možete li mi pomoći? Takođe, često imam osećaj kao kad bi mi se zavrtelo u glavi, tj. kao kad bi me neko pomerio sa mesta. Ne znam kako bih drugačije opisala.
    Molim za odgovor. Hvala.

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Poštovana Marija,
      Verovatno se radi o nekom benignom tumoru tipa fibrom ili lipom. Možda je i aterom. U svakom slučaju ništa nije zabrinjavajuće. Ukoliko promena raste ili bude bila bolna javite se hirurgu na pregled. Promena se može ukloniti operacijom i to je laka i kratka intervencija. Što se tiče vrtoglavica u Vašim godinama pretpostavljam da se radi o psihičkoj prenadraženosti ili napetosti. ass dr med sc Dragan Milić