Molim vas da li mi možete reći nešto više o mojoj bolesti i o terapiji. Moja dijagnoza je:Morphea( L 94.0) Varices cruris et femoris VSM bill.

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Poštovana Smiljanka,
      Vaša dijagnoza označava pojavu lokalizovane plaze sklerodermije na koži bez zahvatanja unutrašnjih organa (morphea). Skleroderma je autoimuna bolest koja zahvata vezivno tkivo gde dolazi do degeneracije tkiva. Preostali deo dijagnoze označava da imate proširene vene na nogama.
       ass dr med sc Dragan Milić

Komentari na pitanje: #23208

    • Voljela bi da mi se smiljanka javi, posto imamo istu dijagnozu morphea. Pozz