Moja baka je pre 8 meseci pala i polomila gležanj šake i zglob palca na pripoju šake a na drugoj ruci istovremeno je imala otklještenje nerva na drugoj ruci u ramenom delu i operisala je obe ruke tada. Operacija je prošla dobro i baka se relativno brzo oporavila s obzirom da ima 77 godina i sada može i da koristi obe ruke doduše nema snage u njima kao što je imala ranije pre loma i operacije. U gležnju šake i zglobu palca ima šrafove. Jedno 4 meseca nakon operacije počela je da se žali kako je jako boli rez na ramenu i kako oseća \\\"struje \\\" i peckanje po celom telu, jako je nezadovoljna i nervozna i naglo se ugojila dosta. Kako dajoj pomognem da semakar malo opusti i da ne oseća više te struje i jak bol?
    Hvala Vam unapred na vremenu i odgovoru:o)

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Poštovana Iva,
      Ovo je najverovatnije posledica ožiljavanja (formiranje ožiljka) i verovatno afekcija nerva. Najbolje je da se baka podvrgne fizikalnoj terapiji koja će sigurno dati neki boljitak. Što se tiče nervoze i peckanja po celom telu možete se obratiti psihijatru koji će propisati neki anksiolitik ili sedativ.
      ass dr med sc Dragan Milić