Imam 21 god. pre 10ak dana,obratio sam se lekaru opste prakse jer sam imao bol u donjem desnom delu trbuha. hirurg je napisao mišljenje: postoji bolna osetljivost i kila u desnom ingvinalnom kanalu. rečeno mi je da u ponedeljak,02.marta dodjem spreman za operaciju. iskreno,mnogo se plašim operacije,jer mi hirurg nije rekao nista vise o samom postupku. pitanje za vas: Koliko je sam postupak operacije rizičan,bolan,i koliko traje ležanje u bolnici? (nemojte mi reci da informacije mogu naci na forumima,jer sam to vec uradio i naišao sam na niz mišljenja koji su totalno suprotni). u nadi da će vaš odgovor stići pre ponedeljka (kada idem na operaciju),srdačno Vas pozdravljam i u napred se zahvaljujem!!! s postovanjem, Sasa

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Postovani Sasa, Operacija je veoma jednostavna. Traje oko pola sata i moze se uraditi cak i u lokalnoj anesteziji. Danas se uglavnom rade beztenzione procedure (sa mrezicom) i oporavak je brz. Konci se skidaju najkasnije za 10 dana. Bolovi posle operacije nisu jaki. Moguce su i komplikacije koje obicno brzo prolaze i ne ugrozavaju pacijenta (serom,hematom). ass dr med sc Dragan Milic