Imam 42 god.i pre 20 dana sam operisan. Sada sam doma i još uvek imam bolove a u otpusnom pismu piše: Dg: Tu.in obs hyperplasio gl.suprarenalis l.sin. Op: Supraadrenalectomia l.sin.transabdomenalis HPN: Hyperplasio nodosa et diffusa Molim vas šta ovo znači i kako i šta dalje da radim?

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Poštovani Gorane,
       Bolovi će vremenom biti sve manji i prestaće u dogledno vreme. Po otpusnoj listi može se konstatovati da ste imali tumor nadbubrežne žlezde koji je uklonjen. Hiperplazija znači da je došlo do većeg razmnožavanja ćelija nadbubrežne žlezde. Potrebno je sačekati definitivnu patohistološku dijagnozu. Ukoliko PH ne pokaže bilo kakvu malignu alteraciju ne treba raditi ništa više. U suprotnom po odluci onkološkog konzilijuma.
       ass dr med sc Dragan Milić

Komentari na pitanje: #22982

    • Ja sam nurija iz prishtine rogjena 22. 11. 1960 u beogradu, bolestna ova je diagnoza: tu gl. Suprarenalis sin. Meni je podrebna brza operacija, kako mogu da dogjem u bolnici vma i da nagjem lekara koi ce me operisati. Da li je ova bolest izlleciva jer ja nisam u opste dobro. Diameter ovog tumora je 10 santina. Hvala vam puno