Poštovani doktore,
    često imam bol u donjem desnom delu trbuha. Danas sam bio na ultrazvuku i rečeno mi je da imam po jedan kamen i u levom i u desnom bubregu a da je sve ostalo uredu. Slepo crevo nije i doktor sumnja da je možda početni stadijum bruha. Da li to može biti stvarno, jer spolja ništa nije vidljivo?
    Hvala!

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Poštovani Sretene,
      Moguće je da nekada nastanak kile daje nedefinisane bolove u donjem delu trbuha ali to obično nije slučaj. Takodje, možda se radi o nekoj neuralgiji zbog pritiska na obližnji nerv a moguće je da bude i posledica nefrolitijaze (pojave kamenaca u odvodnom sistemu bubrega). Ne izlazite trbusne mišiće naporu u narednom periodu i verovatno će bol prestati.
      ass dr med sc Dragan Milić