Nedavno mi je prilikom uz dojki usputno ustanovljena cista na štitnoj žlezdi. Doktorka nije rekla da nešto treba preduzeti u vezi toga, ali mene interesuje nesto vise o tome (da li nesto treba preduzeti, da li stvara neke probleme, narodni lekovi i sl)

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Postovana Ivana, Cista obicno ne predstavlja znacajan problem i ne daje simptome. Potrebno je uraditi standardne hormonske analize koje pokazuju aktivnost stitne zlezde. Ukoliko su vrednosti normalne potrebne su samo kontrole UZ svake godine kako bi se pratila njihova evolucija. ass dr med sc Dragan Milic