Poštovani,
    pre svega želim da Vam se zahvalim što ste odgovorili na moje pitanje, koje sam Vam uputila krajem janurara. Ovo je retka prilika da pacijent dobije odgovor na svako pitanje. Zamolila bih Vas da mi objasnite o kakvoj je bolesti, odnosno intervenciji, reč, ukoliko je dijagnoza na otpusnoj listi sledeća: abdomen acutum.ileus.laparatomia mediana media tu caeci csirozum. ileo-transverso anastomosis l-l. drainage. diabetes mallitus tip 2. radi se o mom ocu, koji je operisan polovinom januara ove godine. Ima 73 godine i dugogodišnji je dijabetičar.
    Zahvaljujem se i srdačno Vas pozdravljam.

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Poštovana Tamara,
       Radi se o tumoru debelog creva koji je svojim rastom doveo do začepljenja lumena i opstrukcije creva. Izvedena je kolostoma (anus) i najverovatnije se radi o karcinomu. PH pregled će potvrditi tip tumora a nakon toga onkološki konzilijum će doneti odluku o daljem lečenju.
       ass dr med sc Dragan Milić