Patim od hemoroida koji su izmedju II i III stepena.vec godinu nemam  mira.boli,pecka,zatvor,osecaj neispraznjenosti,bol skroz nisko desno u  stomaku.bila sam na kolonoskopiji i to je ok.poprecno crevo je malo duze  i imam neki oziljak.hirurg nije hteo nista da dira ali ja sam zbog  stalnih tegoba u haosu.cula sam da postoje ndeke inekcije za  lecenje.razmisljala sam o operaciji al sam procitala da je pooperativni  tok jako bolan.sta je tacno od svega toga?kome da se obratim da se resim  muka?  zahvaljujem

    Odgovoreno: 03. 01. 2008.
    • Najvaznije je da je kolonoskopski pregled bio negativan i da nije ukazivao  na postojanje nekog ozbiljnijeg obolenja. Hemoroidi se mogu leciti  konzervativno (lekovi i masti), sklero-terapijom (injekcije sa  sklerozantnim sredstvima) ili operacijom. Najadekvatniju procenu lecenja  donece koloproktolog na osnovu klinickog pregleda. Tacno je da  postoperativni period nakon uklanjanja hemoroida moze da bude dosta  nezgodan sa izrazenim subjektivnim smetnjama. Predlazem Vam da uzimate 1  tabletu dnevno Phlebodia (600) mesec dana i da nakon toga procenite da li  Vam je bolje ili ne. Ako osetite boljitak nastavite sa uzimanjem leka u  suprotnom se javite koloproktologu na pregled.   ass dr med sc Dragan Milic