Poštovani,
    U 11 godini slomila sam desnu butnu kost, nakon oporavka od 6 meseci, noga je ostala kraća za 2 cm. Savet ortopeda bio je ulozak u cipeli i dodatak na cipeli i obrazlozenje da ce se tokom rasta noge izjednaciti. Sada imam 40 godina i imam utisak da se ta razlika povecala. Ortoped je utvrdio razliku 2,5 cm, iskrivljenje karlice, medjutim svojim merenjem utvrdila sam 4,5 cm. Savet ortopeda je ulozak u cipeli. Imam bolove u donjem delu ledja, ukocenost,.. Interesuje me da li je moguce operacijom produziti nogu i zasto mi do sada ta operacija nije predložena.

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Poštovana Lara,
      Postoje operacije koje mogu produžiti nogu. Zašto vam to nije preporučeno ne znam. U svakom slučaju ove operacije se ne rade rutinski i savetujem vam da potražite savet od ortopeda koji se bavi ovom problematikom (Banjica u Beogradu na primer).
      ass dr med sc Dragan Milic