Da li je neophodna operacija preponske kile? U mom slučaju radi se o preponskoj kili sa obe strane. Sa desne strane sadržina iz stomaka se spustila u kesu testisa, ali uspevam da je vratim nazad. Sa leve strane je samo ispupčenje. Kada ustajem-izlazim iz auta, često osetim jak bol sa dese prepone. Da li je moguća operacija laparoskopskom metodom i da li može da se primeni lokalna anestezija?
    Hvala!

    Odgovoreno: 28. 01. 2009.
    • Postovani Dragane, Po mom misljenju operacija je neophodna. Moguce je operaciju uraditi laparoskopskim putem ali u tom slucaju je potrebna opsta anestezija. Takodje je moguca i lokalna anestezija ali u tom slucaju operacija se izvodi beztenzionom metodom za koju mislim i da je najidealnija za operaciju preponskih kila. Javite se hirurgu na pregled koji ce napraviti adekvatnu procenu. ass dr med sc Dragan Milic