Poštovani,
    otac mi je hitno operisan 18.1.2009. od uvezanih creva. Prilikom intervencije otkriven mu je tumor na debelom crevu. Hirurg koji ga je operisao rekao je da tom prilikom nije uzet isečak, već će to biti učinjeno prilikom druge intervencije, koja ga očekuje naknadno.
    Zanima me koliko je potrebno čekati na drugu intervenciju, a ukoliko ste u prilici da me upoznate sa još nekim detaljima u vezi sa ovom bolešću. Moj otac ima 73 godine i dugogodišnji je šećeraš.

    Odgovoreno: 23. 01. 2009.
    • Postovana Tamara, Postoje razlicite opcije u lecenju vaseg oca i one zavise od opsteg stanja pacijenta i same bolesti. Brzina postoperativnog oporavka je takodje veoma vazna i ukoliko se tata dobro oporavlja interevencija se moze izvesti od petnaestak do mesec dana od izvedene prve operacije. Nekada i kasnije. A nekada se naknadna intervencija i ne izvede. U svakom slucaju adekvatna preoperativna procena bolesnika je kljucna u donosenju odluke o daljem lecenju. ass dr med sc Dragan Milic ass dr med sc Dragan Milic