Poštovani doktore,
    pošto sam jako zabrinuta zbog promene na dojci koju sam otkrila pre dva dana, a nemam strpljenja da mirno sačekam rezultat mamografije koja mi je zakazana za sledeći četvrtak, molim Vas da mi date Vaše tumačenje mišljenja onkologa i ultrazvuka. U dojkama umerene displazne promene. U glk leve, ispod nekoliko papiloma, u subkutusu jasno ograničena formacija oko 10 mm, angažuje kožu, klinički odgovara ateromu. Reg lgl nepalpabilne. EHO dojki obostrano umerene displazne promene, u levoj dojci u GLK na ulazu u aksilu hipoehogena do anehogena jasno ograničena promena di. 0,8 x o,6 cm, bez posteriornih fenomena, u desnoj aksili reaktivna lgl1,5 cm.
    S poštovanjem

    Odgovoreno: 17. 01. 2009.

Komentari na pitanje: #19015

    • Bila sam na ultra zvuku gde mi je dr rekao u desnoj dojci se vidi cista bistrog sadrzaja vel oko5mm a u levoj jedna cista oko5mm i jedna ovalna hipoehogena formacija ostrih i ravnih kontura vel 6x3mm da li je to nesto strasno i za brigu unapred hvala