Imam 30 godina, operisana sam pre dva meseca, rezultat biopsije-maligno,   uradjen mi je kvadrant, odlicno se osecam, mada mi je dr preventivno   odredio   hemoterapiju, a nakon toka i zracenje. Pocela sam sa hemoterapijama, na   drugoj sam. Promenila sam zivot iz korena.Imam sina od 8 god. i smatram da   sam dovoljno jaka i hrabra da pobedim to zlo. Moje pitanje je, da li smem   da   imam seksualne odnose sa suprugom u toku primanja hemoterapije i da li i   nakon kog perioda bih smela da rodim dete?

    Odgovoreno: 03. 12. 2007.
    • Raduje me Vas pristup bolesti. Danas malignom dojke ne predstavlja  neizlecivu enigmu, stavise stepen izlecenja u najrazvijenijim zemljama sveta  ide i do 80 %. Siguran sam da cete i Vi biti u sve vecoj grupi zena koje su  pobedile ovu bolest.  Seksualne odnose mozete odrzavati i tokom terapije naravno. Sto se tice  zaceca najbolje je o tome razmisljati tek nakon kompletno sprovedene  terapije.   ass dr med sc Dragan Milic