Imam velike bolove na levoj strani, odmah ispod rebara. Možete mi odgovoriti, da li je opasno i šta da radim.
    Molim Vas za pomoć?
    Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 05. 01. 2009.
    • Poštovana Marijana,
      Teško je proceniti o čemu se radi bez kliničkog pregleda i eventualnih dodatnih dijagnostičkih procedura. Obično bol sa te strane potiče od nadražaja debelog creva, jer se tu nalazi njegova velika krivina. Moguće je da bol nastaje i zbog dislokacije želuca, dijafragmalne kile ili oboljenja grudnog koša. Ako bol ne prestaje treba da se javite lekaru na pregled i uraditi eventualno UZ pregled trbuha i Ro grafiju grudnog koša.
      ass dr med sc Dragan Milić