prije dvije i po godine operisala sam tumor na jajniku koji je bio   kancerogene prirode,odstranjen mi je desni jajnik i od tada redovno se   kontrolisem. s obzirom da sam za vrijeme operacije imala samo 18 godina   jako   tesko je bilo zivjeti s oziljkom od 17 cm koji se pruza vertikalno preko   mog   stomaka, vidljiv je prilikom odlaska na plazu i skoro je nemoguce ljeti   nositi normalnu odjecu poput ostale omladine,ali najveci problem je sto ne   volim svoje tijelo vise,sto utice na moju psihu,moj zivot,moju vezu,ali   najvise me strah da ce mi predstavljati problem u braku kao sada u   vezi.podsjeca me stalno na strah za vlastiti zivot,na sve sto sam   prezivjela   i na mogucnost povratka te bolesti. volila bi da otklonim taj oziljak   prije   nego zatrudnim,jer ne znam kako bi to izgledalo nakon trudnoce i kako bi   zivjela s time.da li mi mozete reci da li postoji mogucnost da se odstrani   taj oziljak na neki nacin i koliko bi to kostalo. unaprijed vam se   zahvaljujem

    Odgovoreno: 26. 11. 2007.
    • Postoji mogucnost uklanjanja oziljka od operacije i ta intervencija nije  teska. Predlazem Ti da se javis specijalisti za plasticnu hirurgiju koji ce  napraviti adekvatnu procenu i predlog najbolje metode za uklanjanje  postoperativnog oziljka. Moram da naglasim da ponekada dobijeni rezultati  skidanja oziljka nisu idealni.   ass dr med sc Dragan Milic