Pozdrav i poštovanje,   imam 21 godinu,nisam tocno siguran da ste vi doktor za ovo pitanje,za moj   problem ali neznam kome drugome pisati,ako niste vi molim vas da mi   preporucite u odgovoru koga cu to pitati!   imam analnih problema,tj. ponekad imam krvavu stolicu,ali malo,ne puno!   To   bude kad mi je malo tvrđa stolica,a inace ne! jos od malena sam imao   problema s čmarom,koliko znam,imam valjda uže jedno crijevo,odnosno   čmar,manji nego obično! to je valjda genski jer mi je mama rekla da i neka   njezina braća i sestre imaju isti problem!   tako da valjda kod tvrđe stolice dolazi do puknuća nečega,kao hemeroidi   ili nešto slično,neznam šta!uglavnom,to traje malo,jer vec sljedeću   stolicu   malo pripazim na prehranu i ako je lakša sljedeća stolica nema problema!   Ja se uvijek nakon nužde istuširam,tako da to područje bude čisto,uvijek   jedem sve vrste juha,čorbe itd.,svaki dan popijem žlicu maslinovog ulja   jer   su mi rekli da je to dobro za probavu(i stvarno sam osjetio   poboljšanje),svaki dan mažem čmar nevenovom kremom,pijem puno vode(jer sam   citao da voda omeksava stolicu)! ne jedem roštilj,i meso općenito,u malim   količinama da,kao burek itd! Jedino jedem piletinu,ali i nju ponekad!   izbjegavam tvrdu hranu! Ovo mi dosta utječe i na psihu,jer počinjem ne   jesti   ponekad kad imam tvrđu stolicu,tako da sljedeci put bude meksa,a mislim da   mi to nije dobro,jer sam 188cm visok a imam oko 66Kg,nikad preko   67Kg!razmišljao sam i o nekakvoj operaciji,pa možete li mi reći ima li od   toga išta,da li bi bilo rezultata!? ako mi možete išta pomoći hvala vam   unaprijed,odnosno ako možete reći što mi još može pomoći!nadam se vašem   brzom odgovoru i iskreno i puno hvala unaprijed!   Pozdrav

    Odgovoreno: 19. 11. 2007.
    • Sudeci prema izdasnom opisu simptoma koji ste dali najverovatnije se radi o  analnoj fisuri ili o hemoroidima. Moguca su i neka druga oboljenja sve do  najozbiljnijih.  U svakom slucaju neophodan je detaljan klinicki pregled kako bi se postavila  tacna dijagnoza. Savetujem Vam da se javite kolorektalnom hirurgu na pregled  i on ce proceniti koji je vid lecenja najpovoljniji za Vas.   ass dr med sc Dragan Milic