Kako lečiti tromboflebitis, osim korišćenja el. čarapa, plebodije... Ima li leka?

    Odgovoreno: 18. 12. 2008.
    • Poštovana Jelice,
      Najbolji vid lečenja tromboflebitisa u akutnoj fazi je primena niskomolekularnih heparina kao što su Clexane ili Fraxarine. Tada se ne koriste elastične čarape. Tek nakon prestanka akutne faze zapaljenja koriste se elasticne čarape, aspirin i phlebodia sa korišćenjem ili ViaTromb spreja ili lioton gela. Izbegavati sedenje i stajanje, a ako se tromoflebitis često javlja neophodna su dodatna ispitivanja kako bi se utvrdio uzrok.
      ass dr med sc Dragan Milić