amputirana leva noga nadkoleno 7.12.2006 god usled gangrene u KBC.BEZANIJSKA KOSA.interesuje me koji su razlozi za trnjenje te amputirane noge i zdrave...imam jake bolove..da li je normalno da rana jos curi,i ako nije sta da radim.imam 60 godina,zivim u zemunu.

    Odgovoreno: 10. 03. 2007.
    • Postovani Gosp. Vlastimire,
      Bol koji osecate u amputiranoj nozi je cesto prisutan i mi ga nazivamo "fantomski bol". Ovaj bol obicno posle izvesnog vremena prestane. Curenje iz rane je komplikacija koja se moze javiti ali se mora i leciti. Potrebno je uzeti bris rane i dati antibiotike prema nalazu antibiograma. Svakako je izuzetno vazno i previjanje rane koje treba obavljati u zavisnosti od kolicine secernacije iz rane (svakog dana ili na drugi ili treci dan). Bol u zdravoj nozi treba ozbiljno shvatiti jer se moze raditi o istom oboljenju koje je dovelo do amputacije druge noge (dijabetes, ateroskleroza, pusacka bolest itd). U svakom slucaju savetujem Vam da se javite na II hirursku kliniku u Beogradu (KC Srbije) ili IKVB Dedinje kako bi se procenio stepen ostecenja krvnih sudova noge.
      Srdacan pozdrav

Komentari na pitanje: #167

    • Imam jedno pitanje,hvala unapred. Mami je amputirana leva noga ali.ima dekubitis ispod kicme koji.nimalo nije za zajebanciju. Ja ne zivim sa njom , ona u Nisu ja u Beogradu , bila sam dve nedelje , presvlacila je,tata isto invalid,brat s njima ali nista ne preduzima povodom toga. Koza je tvrda kao kamen i crno je veliki je. Sta dalje,sta se moze desiti ??? Hvala unapred