fibroadenum

    Odgovoreno: 08. 11. 2007.
    • Hemoroidi predstavljaju oboljenje koje je karakteristicno samo za ljudski  rod i to je cena koju placamo zbog hoda na dve noge. Ceste komplikcije  hemoroida su krvarenje ili tromboziranja kada mgu biti i veoma bolni. Lece  se konzervativno (masti-factu na primer i venotonici-phlebodia) ili  operativno. Moguca je njihova sklerozacija itd. Cinjenica je da trudnoca  potencira rast hemoroida kao i pojavu komplikacija.  Koji je vid lecenja za Vas najbolji procenice kolorektalni hirurzi. U Niskom  Klinickom Centru kolege sa kolorektalnog odelenja Hirurske Klinike  izvanredno lece ovo stanje i savetujem Vam da se javite kod njih na pregled.   ass dr med sc Dragan Milic

      Fibroadenom dojke predstavlja benigni tumor koji se cesto srece kod zena.  Slazem se sa kolegom da je zbog velicine tumora pozeljno njegovo hirursko  uklanjanje i potom patohistoloska potvrda dijagnoze. Ovo se radi jer je u  nekim slucajevima moguca njegova maligna alteracija. Fibroadenom se moze  javiti ponovo na razlicitim mestima na dojci kao i u razlicitom zivotnom  dobu. Ovo se lako moze kontrolisati i pratiti UZ pregledom dojke.  Silikoni se mogu ugraditi kod Vas, a postoperativno pracenje u cilju  otkrivanja eventualnih novih tumora svakako je neophodno.   ass dr med sc Dragan Milic