Imam 29god. i vec nekoliko godina unazad   imam probleme sa spoljasnjim hemoroidima. Isprobala sam razne metode   lecenja, kako cajeve tako i neke cepice, medjutim rezultati su uvek   kratkotrajni i problem se uvek vraca. U zadnje vreme su hemoroidi postali   i   veci tako da se vrlo sporo povlace i puno krvare. Medjutim, ono sto me   vise   zabrinjava je i to sto vec duze vremena patim i od vaginalne kandidijaze   za   koju smatram da je izazvana prethodnim problemom, a sada sam cak dobila i   infekciju mokracnih puteva bakterijom eserihija koli,koja je takodje   najverovatnije nastala kao posledica hemoroidnih krvarenja isl. Cula sam   da u ovakvim slucajevima mogu da se izvrse odredjeni zahvati ali ne znam   koliko su ozbiljne te operacije i koje su njihove posledice.Zelela bih da   znam nesto vise o tim zahvatima i interesuje   me koju vrstu intervencije hemoroida bi bilo najbolje da razmotrim -   hirusku   ili lasersku, i koja je pouzdanija i bezopasnija metoda, narocito s   obzirom   na cinjenicu da planiram prvu trudnocu u nekom skorijem periodu i bojim   se   eventualnih posledica pri porodjaju ili hemoroidnih komplikacija u toku   trudnoce.Takodje me interesuje da   li se u Nisu mogu izvrsiti te intervencije i kome (ili gde) trebam da se   obratim povodom toga. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 08. 11. 2007.
    • Hemoroidi predstavljaju oboljenje koje je karakteristicno samo za ljudski  rod i to je cena koju placamo zbog hoda na dve noge. Ceste komplikcije  hemoroida su krvarenje ili tromboziranja kada mgu biti i veoma bolni. Lece  se konzervativno (masti-factu na primer i venotonici-phlebodia) ili  operativno. Moguca je njihova sklerozacija itd. Cinjenica je da trudnoca  potencira rast hemoroida kao i pojavu komplikacija.  Koji je vid lecenja za Vas najbolji procenice kolorektalni hirurzi. U Niskom  Klinickom Centru kolege sa kolorektalnog odelenja Hirurske Klinike  izvanredno lece ovo stanje i savetujem Vam da se javite kod njih na pregled.   ass dr med sc Dragan Milic