Poštovani,
    molim Vas recite mi kako u kućnim uslovima za prvu pomoć zaustaviti krvarenje npr. moj suprug je isekao delić palca na mesoreznici, a često se i nama domaćicama dešava da se isečemo.
    Hvala!

    Odgovoreno: 23. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Ranu najpre treba da isperete nekim dezinfekcionim sredstvom (alkohol ili jod) a potom napravite kompresiju ispeglanom maramicom na primer dok krvarenje ne stane. Možete na kraju staviti i sterilni hanzaplast.
      ass dr med sc Dragan Milić